قوانین و مقررات


شرایط و قوانین حاکم بر استفاده از اپلیکیشن باکسیت
باکسیت جهت تسهیل ارتباط بین مشتری و رانندگان وسائل حمل و نقل باری بین شهری، طراحی گردیده و تحت شرایط ذیل خدمات مربوطه را ارائه می نماید. این شرایط به عنوان یک قرارداد الزام آور بر روابط بین کاربر و باکسیت حاکم خواهد بود.
کاربر در کمال صحت عقل و اراده اقرار می نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات باکسیت می باشد. ضروری است قبل از استفاده از خدمات، این شروط را به دقت مطالعه کند و با قبول این شرایط، هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص بدون اعتبار خواهد بود. شرایط فوق در طول زمان ممکن است تغییر یابد. این تغییرات از طریق اپلیکیشن، پیامک و یا ایمیل به تمامی کاربران اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه استفاده کاربر از این خدمات به منزله اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن می باشد.
هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر و یا نشان الکترونیک که موجب اثبات هویت امضاء کننده باشد، به منزله امضاء الکترونیک تلقی گردیده و همانند امضاء دست نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاء کننده را به مفاد سند ملتزم می نماید.
شرکت صرفا به عنوان طراح و مالک اپلیکیشن باکسیت و طبق شرایط قرارداد حاضر با استفاده از خدمات نرم افزاری ارائه شده به کاربر، در جهت تسهیل یافتن راننده و مشتری اقدام نموده و تعهد دیگری نخواهد داشت.
تعاریف و اصطلاحات
1- شرکت: شرکت نوین تک آفاق ارتباطات ماندگار مالک، طراح و ارائه کننده خدمات اپلیکیشن باکسیت می باشد.
2- باکسیت: خدمات نرم افزاری که توسط تیم انسانی و اپلیکیشن و نرم افزار به منظور تسهیل در روند حمل و نقل بار بین شهری ارائه می شود.
3- اپلیکیشن: نرم افزاری متعلق به شرکت که به منظور ارائه خدمات باکسیتی، با حق استفاده موقت که برابر قوانین حاضر به کاربران داده شده است.
4- وب پنل: نرم افزار باکسیت تحت وب به منظور دسترسی آسان تر برخی کاربران با حق استفاده موقت که برابر قوانین حاضر به کاربران داده شده است.
5- کاربران: کلیه کسانی که از خدمات باکسیت استفاده می نمایند، اعم از مشتریان، رانندگان و گیرنده کالا.
6- مشتری: شخصیتی حقیقی یا حقوقی که با دریافت اپلیکیشن مشتری و قبول شرایط آن مبادرت به ثبت نام نموده است.
7- راننده: شخصی حقیقی که با دریافت اپلیکیشن راننده به منظور ارائه خدمات حمل و نقل باری بین شهری، ثبت نام کرده است.
9- اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات باکسیت شارژ نموده اند یا توسط باکسیت به حساب آنها منظور گردیده است.
10- گیرنده کالا: شخصیتی حقیقی یا حقوقی که به درخواست مشتری، گیرنده کالایی است که توسط راننده به مقصد درخواستی حمل می گردد.
حساب کاربری
1- کاربران با ثبت نام در باکسیت و با هر بار استفاده از خدمات، می پذیرند که قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات آن آگاهی کامل دارند.
2- کاربران حقیقی می بایست بیش از 18 سال سن و وجاهت قانونی طبق قوانین و مقررات حاکم بر جمهوری اسلامی ایران را دارا باشند و برای ایجاد حساب کاربری بر اساس نوع دریافت خدمات، کلیه اطلاعات لازم را در اپلیکیشن ثبت نمایند.
3- کاربران حقیقی نیز می بایست توسط شخصی از صاحبان آن شرکت با مجوز قانونی، اقدام به ثبت نام و ثبت کلیه اطلاعات مورد نیاز در اپلیکیشن نماید.
4- کاربران می پذیرند اطلاعات را به صورت صحیح و به روز در اپلیکیشن وارد نموده اند و مسئولیت عدم صحت اطلاعات شخصی اعلام شده بر عهده ی کاربران می باشد. در صورت اثبات این موضوع شرکت حق پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح با هر عنوان را برای خود محفوظ می دارد.
5- باکسیت صاحب خط موبایلی که بوسیله آن حساب کاربری فعال گردیده را ذینفع و استفاده کننده از خدمات تلقی می نماید.
6- هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی تنها میتواند یک حساب کاربری داشته باشد. اگر شرکت از تعدد حساب های کاربری مطلع گردد، نسبت به قطع خدمات و غیر فعال کردن حساب های کاربری مذکور اقدام می نماید.
7- مسئولیت استفاده از خدمات باکسیت به عهده فرد ثبت شده در سیستم می باشد و هرگونه عواقب استفاده از آن خدمات توسط سایر افراد، بر عهده شخص کاربر خواهد بود.
8- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. لذا در صورت مفقودی یا سرقت اطلاعات، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی انجام نشده مسئولیت هر گونه فعالیت با حساب کاربری به عهده کاربر خواهد بود.
9- در مواردی خاص ممکن است درخواست احراز هویت یا اطلاعات تکمیلی از کاربران صورت گیرد. در صورت عدم همکاری، شرکت می تواند حساب کاربری را مسدود کرده و از ارائه خدمات به آن کاربر خودداری نماید.
دستورالعمل های استفاده از باکسیت
1- کاربران باکسیت موظف می باشند که از باکسیت برای هیچ گونه فعالیت غیر قانونی که ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران است استفاده ننمایند. همچنین حمل و نقل هرگونه اشیا یا مواد غیر مجاز، طبق قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران اعم از مشروبات الکلی، سلاح، مواد منفجره، اشیا غیر مجاز، حیوانات خاص و غیره مجاز نیست و عواقب ناشی از آن بعهده خود کاربر خواهد بود.
2- مشتری متعهد است در صورت داشتن هرگونه بار نامتعارف ( اعم از شکل، حجم، وزن، ابعاد و... ) یا هر گونه پرنده و حیوانات، موضوع را قبل از توافق به شروع سفر به کاربر راننده اعلام نماید. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست سفر و عزیمت کاربر «راننده» به نقطه مبدا، راننده با موارد فوق الذکر مواجه گردد، مجاز به لغو بوده و مسئولیت میزان خسارت وارده و هزینه لغو سفر به عهده مشتری می باشد.
3- مشتری متعهد است، تخمین درستی از زمان بارگیری را در اپلیکیشن وارد نماید. در غیر اینصورت جلب رضایت کاربر «راننده» به عهده کاربر «مشتری» می باشد.
4- کاربران متعهد می شوند هیچ گاه از خدمات باکسیت به جهت وارد کردن لطمه به شرکت یا شرکای وی استفاده ننمایید. هرگاه شرکت دریابد که منافع وی نقض گردیده، حق قطع خدمات، غیر فعال کردن حساب کاربری و پیگیری حق و حقوق خود را از مراجع قانونی خواهد داشت.
5- کاربران می پذیرند شرکت از ارسال ایمیل، پیامک، Notification و تلگرام کانال به عنوان راه ارتباطی با وی استفاده کند. در صورت درخواست قطع این پیام، ممکن است ارائه خدمات با مشکل مواجه شود.
6- شرکت ممکن است کدهایی را به منظور هدیه به کاربران ارائه کند که با وارد کردن این کدها درصدی از هزینه سفر کاسته یا درصدی از هزینه سفر پس از انجام آن به کاربر برگرداننده شود و یا به اعتبار آنان در حساب کاربری افزوده گردد. نحوه ارائه این خدمت و مهلت استفاده از آنها منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت عدم تعلق کد های مذکور، کاربر حق طرح هیچ گونه ادعا و اعتراض را در این خصوص نخواهد داشت.
7- کاربران حق خرید و فروش و یا انتقال کدهای مذبور را ندارند، حتی اگر آنها به صورت عمومی توسط شرکت منتشر شده باشد. مگر اینکه شرکت رسما این اجازه را به آنها داده باشد.
8- کاربر «مشتری» می پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد، مستقل از روش کسب آن، به جهت استفاده از خدمات باکسیت بوده و امکان پرداخت نقدی آن میسر نیست.
9- مسئولیت تامین سخت افزار و اینترنت لازم و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات باکسیت به عهده کاربران است.
10- کاربران متعهد می شوند پس از اتمام سفر از هیچ بخشی از اطلاعاتی که در نتیجه ی استفاده از باکسیت کسب کرده اند، هیچ گونه استفاده ای ننمایند.
11- هرگونه استفاده غیر ضروری در حین سفر یا استفاده به هر شکل بعد از سفر از اطلاعات و شماره تماس ها باید مطابق با عرف جامعه و قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت این اطلاعات به صورت امانت نزد آنان قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات، شرکت مجاز به طرح دعوی حقوقی و کیفری موضوع در مراجع قانونی خواهد بود.
12- کاربران می پذیرند متن حریم شخصی باکسیت را به دقت خوانده و مورد پذیرش ایشان است.
13- کاربران می پذیرند که باکسیت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل باری بین شهری نیست، بلکه تنها خدمات نرم افزاری به جهت تسهیل ارتباط بین رانندگان و مشتری ها و توافق به انجام یک سفر را فراهم می آورد. هر یک از کاربران می توانند پس از دریافت درخواست و قبل از عزیمت سفر آن را لغو نمایند. هر سفر از تمام جوانب عرفی و قانونی آن صحت موضوع خدمت و یک قرارداد لازم مستقل و رابطه قراردادی بین راننده و مشتری می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص به عهده شرکت نمی باشد.
14- خدمات ارائه شده توسط باکسیت ممکن است نیاز به مشارکت بخش ها و شرکت های دیگری داشته باشند که باکسیت هیچ گونه کنترلی بر آن ها ندارد. لذا کاربران می پذیرند این خدمات تابع قوانین و هزینه های مخصوص خود می باشند و باکسیت هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
15- با توجه به اینکه حمل و نقل باری بین شهری تابع قوانین خاصی از جمهوری اسلامی ایران می باشد ( مجوزات لازم در این خصوص که می تواند شامل دریافت بارنامه ، مجوزات راهنمایی و رانندگی و... ) لذا مسئولیت حاکم بر این قوانین و چک کردن آن ها به عهده خود کاربر می باشد.
16- تسویه هزینه هر سفر بر اساس توافق فی ما بین کاربر «مشتری» و «راننده» در مبدا یا مقصد به عهده کاربر «راننده» می باشد و در صورت تسویه آن به صورت آنلاین کاربر «راننده» می بایست تایید پرداخت را در اپلیکیشن خود رؤیت نماید. در غیر اینصورت شرکت هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
مسئولیت باکسیت
1-شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که به صورت نامحسوس و محسوس نظارت خود را بر کاربران داشته باشد و یا با انجام نظر سنجی تلاش بر ارائه خدمات مطلوب تر به کاربران نماید.
2- شرکت با استفاده از کلیه امکانات خود شامل مرکز تماس 24 ساعته و واحد رسیدگی به شکایات تمام تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران و رفع اختلافات احتمالی می کند.
3- تلاش شرکت ارائه خدمات استفاده از نرم افزار باکسیت برای دستگاه های کاربران می باشد، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاها یا همه شبکه های ارتباطی وجود نخواهد داشت.
4- فرض باکسیت بر این است که کاربران از طریق اپلیکیشن درخواست سفر نموده اند و مسئولیت شرکت نیز در حدود این فرض خواهد بود. لذا اگر کاربر «راننده» و «مشتری» که در اپلیکیشن ثبت نام نموده اند، خارج از اپلیکیشن با یکدیگر به انجام سفر توافق نمایند، علاوه بر اینکه هیچ گونه مسئولیت قانونی متوجه شرکت نخواهد بود، در صورتی که شرکت احساس نماید به منافع او نیز لطمه ای وارد گردیده، حق خود می داند حساب کاربری آنان را قطع و از ارائه خدمات آتی به آنان نیز خودداری نماید.
مسئولیت کاربران
1-هر عملی از سمت کاربران که منجر به زیان به شهرت تجاری، نام و اعتبار شرکت شود تخلف بوده و شرکت حق غیر فعال نمودن کاربران، اقدامات قانونی علیه ایشان و مطالبه خسارت و حق و حقوق قانونی خود را خواهد داشت.
2- مسئولیت همه افعال کاربران که بر خلاف قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران اعم از قوانین مجازات اسلامی، قوانین مدنی و غیره باشد به عهده شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت و شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری شخص متخلف، موضوع را از طریق مراجع قانونی و قضایی کشور پیگیری نماید.
3- مسئولیت رعایت همه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، عدم استفاده از نرم افزار باکسیت در حین رانندگی، ایمنی خودرو، بیمه بار در حال حمل و داشتن مجوزات لازم که قانون صریح کشور جمهوری اسلامی ایران است، شامل داشتن بارنامه از مراکز معتبر به عهده کاربر «راننده» می باشد.
4- در صورتی که در هنگام سفر هر کاربر متوجه نقض تعهدات قانونی از سوی کاربر دیگر شود، متعهد است ضمن اعلام گزارش به مرکز تماس شرکت، موضوع را به مراجع انتظامی نیز گزارش دهد.